A legnagyobb fejlődést az informatika tartalma és eszközparkja tudja felmutatni.

A legfontosabb eredmény, hogy egyre több és egyre korszerűbb gép dolgozik iskolánk három számítástechnika termében, valamint a kollégium két géptermében. Mindez vezetékes és vezeték nélküli hálózat formájában rendszert alkot az előadókban, a tantermekben, a könyvtárban és a tanáriban elhelyezett gépekkel. Egyre több teremben használunk projektort, fehér táblát, interaktív táblát. A korszerűsítésben a saját forrásokon túl nagy szerepük van a pályázatoknak is: decentralizált pályázatok, Canon „A hónap digitális iskolája”, HEFOP „Kompetencia alapú oktatás”, TIOP. Az informatikusokra jelentős teher hárul a WEB-programozó, informatikai hálózattelepítő és üzemeltető képzés sikeres megvalósításában. Iskolánk a 2011/2012. tanévtől a CISCO Hálózati Akadémia tagja lett. A Debreceni Egyetem CISCO Regionális Akadémiája készített fel bennünket a tagságra. A CISCO-laborunkban folytatott képzés elvégzésével a diákok olyan elméleti és gyakorlati ismeretanyaghoz jutnak, melynek segítségével összetett, nagyvállalati szintű hálózatokat tudnak megtervezni, kialakítani. Az ezeken a képzéseken szerzett tapasztalatokat tanáraink jól hasznosítják az informatikai szakközépiskolai osztályok képzésében is.

2011 szeptemberében indult a robotika szakkör, melyet nagy lelkesedéssel fogadtak a diákok. Minden szakkörre járó tanulónk örömmel vette kézbe az alkatrészekkel teli dobozokat, majd elkezdődött a robotépítés. Az oktatáshoz a Lego Mindstorms NXT 2.0 készletet találtuk a legmegfelelőbbnek, ezért ebből vásároltunk 6 darabot. Tanulóink versenyzési lehetőségei: Nemes Tihamér Országos Középiskolai Számítástechnikai Tanulmányi Verseny, Sátoraljaújhelyi Számítástechnikai Verseny, OKTV 11-12. évfolyamon.

Munkaközösség vezető: Erdős Zoltán

A munkaközösség tagjai:
Agócs Miklós informatika,
Bendik-Asztalos Ildikó matematika-informatika,
Erdős Zoltán fizika-informatika,
Határik Dávid informatika,
Juhász Zsolt matematika-informatika-testnevelés,
Szabó Tamás informatika-technika,
Sztahora Beáta matematika-informatika,
Tóbiás Gábor informatika,
Tokajiné Pekk Bernadett informatika-gazdasági ismeretek.