A Tokaji Ferenc Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium az elmúlt hat évtized alatt rengeteg tehetséges, szorgalmas diák sikerének volt aktív részese. A tanulmányi, szakmai versenyeredmények mellett említésre méltóak tanulóink sport területén elért teljesítményei is.
Iskolánk legeredményesebb sportolója Éltető Daniella, aki világ- és Európa bajnok több küzdősport kategóriában.
Diáksport Egyesületünk tagjai is eredményesen vettek részt ez eddig megrendezett megyei, országos versenyeken és diákolimpiákon. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport Tanács által rendezett Úszás Diákolimpián „B” kategória fiú 4×50 méter váltóban megyei döntő II. helyezést érték el tanulóink. A dobogó legmagasabb fokától mindössze fél másodperc választotta el őket. A váltó tagjai voltak: Juhász Dániel 10. A, Molnár Márk 12. B, Petrusovics Attila 12. A és Petrusovics Máté 9. B osztályos tanulók. Egyéniben Molnár Márk 100 m gyors 2., Petrusovics Máté 100 m gyors 3. és 100 m mell 12., Petrusovics Attila 100 m mell 8. helyezettje lett.
A Tollaslabda Diákolimpia, országos területi döntőjében is részt vett iskolánk több diákja. A lányok között Porkoláb Zsófia (10. B) a 2., Kovács Ildikó (10. E) a 3., és Csukás Nóra szintén (10. E) osztályos tanuló a 4. helyen végzett. A fiúknál Kerekes Balázs (10. A) 4., Hideg Norbert (10. A) 5. és Tán Ferenc (9. A) 6. lett, így az eredmények alapján az országos döntőbe jutott Porkoláb Zsófia, Kovács Ildikó, Csukás Nóra és Kerekes Balázs. Fiatal versenyzőink szépen helyt álltak az ország legjobbjai között is. Bízunk abban, hogy a versenyrutin megszerzésével még sikeresebbek lesznek.
A Diákolimpia mezei futás megyei fordulójában Olasz-Szabó Anna 10. A osztályos diákunk V. korcsoportban 3. helyezett lett. Csapatban a fiúk V. korcsoportban a 2. helyet vívták ki. A csapat tagjai Petrusovics Máté 9. B, Lovas Levente 11. A, Margittay Gergő, Juhász Dániel 10. A, Wertheim Viktor 10. E osztályos tanuló. Lány futócsapatunk Olasz-Szabó Anna 10. A, Gyüre Lili 10. A, Mikó Tímea 9. A, Hamerszki Kinga, Kató Dóra 10. E összeállításban a 4. helyet szerezte meg. Az országos döntőbe – Gödöllőre – Olasz-Szabó Anna és a fiú csapat jutott tovább, ahol Anna 33., a fiúk 23. helyezést értek el.
Vida Klaudia 10. D osztályos tanuló az Országos Férfi-Női Súlyemelő Diákolimpián női ifjúsági +69kg-ban 3. helyezett lett. Kitartása és eltökéltsége alapján léphet még magasabbra is dobogón.
Labdarúgás Diákolimpián fiú V. korcsoport országos elődöntőjén Nyíregyházán III. helyezést ért el csapatunk.
Minden év márciusában Győrött rendezik meg a Héraklész Kajak-Kenu Fizikai Felmérő Országos Bajnokságát, ahol Petrusovics Máté 9. B osztályos tanuló a kimagasló 5. helyezést érte el.
Tiszaújvárosban 2012. március 10-én rendezték meg 6. alkalommal a téli „kajak mérce” erőfelmérő versenyt, ahol kajakosaink nagyon szépen szerepeltek. Petrusovics Máté 1., Gyüre Lili 2., Juhász Dániel 4., Gulyás András (9. A) 8. helyezett lett. Edzőjük Simon László, akinek külön köszönjük áldozatos és kitartó munkáját.
Ezúton is kívánok versenyzőinknek és felkészítő tanáraiknak, edzőiknek további sportsikereket.